7 כללים לחיים בריאים יותר

עודכן ב: 21 ספט 2019

לעתים נדמה שלאור הקצב המהיר של החיים, הבריאות שלנו יורדת לתחתית סדר העדיפויות של שגרת היום יום המעמיסה. כולנו היינו רוצים להיות בריאים יותר ולהרגיש טוב יותר. ריכזנו עבורכם את הבסיס ואת 7 הכללים החשובים לבריאות טובה יותר:


1. הקפידו לישון 7-8 שעות בכל לילה – לפעמים אנו מוצאים את עצמנו ערים עד השעות הקטנות של הלילה ובבוקר שלמחרת, אנו פשוט לא מצליחים לתפקד ולחשוב בצורה הגיונית. מחקרים מראים ששינה טובה מאריכה את תוחלת החיים, את איכות החיים ומשפרת את יכולת הזיכרון וכושר הלמידה. בנוסף נמצא כי, שינה טובה מפחיתה את המתח הנפשי ואת הסיכון לחלות במחלות לב.


בנוסף נמצא כי חוסר שינה גורם להשמנה ומשבש את היכולת הקוגניטיבית, את כושר השיפוט, את תפקוד המוח, גורם לדלקות ופוגע במערכת החיסונית של הגוף.


2. הקפידו על פעילות גופנית כדרך חיים – "נפש בריאה בגוף בריא" כך נאמר. על מנת שנוכל להרגיש טוב עם עצמנו ובעיקר עם מראה גופנו, עלינו להתמיד ולהפוך את הפעילות הגופנית לאורח חיים קבוע.


פעילות גופנית תורמת לתחושה הטובה שלנו ומאריכה את תוחלת החיים. הפעילות הגופנית מחזקת ותורמת לכל המערכות בגוף, מחזקת את היציבה ואת הגמישות, מעלה את רמת האנרגיה ואת המוטיבציה שלנו, מסייעת לשריפת שומנים ומפחיתה את רמת הכולסטרול ולחץ הדם.


בכך הפעילות הגופנית מסוגלת למנוע מחלות לב, סכרת, מפחיתה את רמת השומנים בדם וגורמת לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו. בנוסף, מחקרים הראו כי פעילות גופנית משפרת משמעותית את חיי המין שלנו. מומלץ לשלב פעילות אירובית ואנאירובית בתדירות קבועה, כחלק בלתי נפרד מאורח החיים שלנו.


3. הקפידו על תזונה בריאה ומאוזנת – לא פעם נאמר כי אנחנו תוצאה ישירה של מה שאנו מכניסים לגוף שלנו. הימנעו ככל הניתן ממזון מעובד, מטוגן, פחמימות ריקות, ומזונות חסרי ערך תזונתי כלשהו.


הקפידו על כמה שיותר מזונות בריאים וטבעיים, פירות וירקות טריים המכילים ויטמינים ומינרלים חיוניים לגוף, שקדים ואגוזים המסייעים לבריאות המוח והלב, הקפידו על אכילת קטניות הקפידו על אכילת ביצים באופן יומיומי, המכילים ויטמינים וחלבונים החיוניים לגוף, אכלו יותר דגים, פחות בשר מעובד, והקפידו על שילוב של מנת החלבונים שמקורן בדגים, בביצים ובבשר מהחי. שלבו את מנות הפחמימות והחלבונים, בהתאם לרמת הפעילות הגופנית שלכם.


4. הקפידו לשתות מים על בסיס קבוע – גוף האדם מורכב מ-70% מים, ולכן חשוב להקפיד על שתיית 2.5-3 ליטר מים בכל יום, המסייעים לתפקוד החיוני של הגוף שלנו. שימו לב ש-20% מצריכת המים היומית שלנו, מגיעה מהמזון שאנו אוכלים. שתיית מים תורמת לנו להרגיש ערניים יותר, שבעים יתר ובכך עוזרת לנו לתפקד טוב יותר, לאכול פחות ולשמור על אנרגיה גבוהה.


שתיית מים מחדשת את תאי העור שלנו ובכך גורמת לנו להיראות צעירים ובריאים יותר. המים מסייעים לפינוי הפסולת בגוף שלנו ומזרזים את חילוף החומרים בגוף. מחסור במים עלול לפגוע במערכות הגוף שלנו, ליצור אבנים בכליות, לגרום לנו לעייפות, לכאבי ראש ולסחרחורות. במילים אחרות, אפשר לומר שהמים לאדם, הם ממש כמו הדלק לרכב.


5. הקפידו לעשות מדיטציה ולהירגע – בזמן שקצב החיים המהיר וריבוי השימוש בסמארטפונים וברשתות החברתיות, הפך את כולנו למכורי אינטרנט, אנו חייבים לקחת לנו 10 דקות ביום, לנשום, לנקות את המחשבות ופשוט להירגע. מחקרים מראים שמדיטציה משפרת את יכולת החשיבה שלנו ואנשים שעושים מדיטציה על בסיס קבוע הם פשוט רגועים יותר. אז קחו לכם 10 דקות ביום והתחילו לתרגל מדיטציה.


אם אתם רוצים ללמוד איך עושים מדיטציה- לחצו כאן


6. הקפידו לצחוק יותר – לפעמים אנו לא יודעים עד כמה הצחוק תורם לבריאות שלנו – הצחוק מסייע ללב, מרחיב את כלי הדם ותורם למערכת החיסונית שלנו. הצחוק עשוי לסייע לזרימת החמצן בגוף שלנו, להפחית משפר את הזיכרון, תורם להרגשה הכללית שלנו ומשפר את היכולת שלנו לחשוב בצורה חיובית ואופטימית, על ידי שחרור הורמונים ואנדרופינים החיוניים לגוף ולמוח שלנו. לכן חשוב לצחוק כמה שיותר.


7. ממה חשוב להימנע? עד כה דיברנו על הדברים שעשויים לעזור לבריאות שלנו, אך לא דיברנו ממה עלינו להימנע. כמובן מומלץ להימנע מעישון ומצריכת אלכוהול, העלולים לקצר את תוחלת החיים שלנו חלילה. מומלץ להימנע מלחץ ומכעס, העלולים להעלות את לחץ הדם שלנו ואת הכולסטרול בגוף ולפגוע בנו. וכפי שנאמר, מומלץ להימנע מאכילת מזונות מזיקים, מסוכר, ממזון מעובד, מג'אנק פוד, מחוסר שינה ומחוסר פעילות גופנית.


נאחל לכם בריאות טובה ואריכות ימים


יזמים מנצחים – החברים החדשים שלך לחיים מועילים יותר

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לקהילת יזמים מנצחים,

שבה אנו מנהלים דיונים, מחברים בין אנשים, יזמים ובעלי עסקים

ומקיימים מפגשים וירטואליים וסדנאות להתפתחות אישית ועסקים.


בפייסבוק יש לנו כבר קרוב ל-6,000 עוקבים ואנו פעילים גם בקבוצת וואטסאפ

שמשמשת כחממה לצמיחה הדדית, שיתופית ומפרגנת!

פשוט השאירו לנו פרטים בטופס או במייל

ונצרף אתכם בשמחה לקהילה המדהימה שלנו.


רוצים לתרום ערך לחברי הקהילה?

מוזמנים לפנות אלינו גם בנושא זה


אמיר נריה ציון

יזמים מנצחים

לחלום, להעז, לנצח!כללים לחיים בריאים יותר

פנו אלינו והצטרפו לקהילה!

  • YouTube - יזמים מנצחים
  • Facebook - יזמים מנצחים

בעת שליחת אימייל, הנכם מאשרים את תנאי השימוש

התכנים המתפרסמים מטעמנו הינם בגדר "המלצה בלבד" וכי אין לראות בתוכן המתפרסם בשם אמיר נריה ציון או המפרסמים והכותבים בשמו, תחליף לייעוץ עסקי, פיננסי, בריאותי, רפואי או מקצועי עם גורם מוסמך וכי התכנים הינם באחריות הגולשים בלבד!

יזמים מנצחים 2018-2020 ©

לחלום, להעז, לנצח!

נבנה על ידי אמיר נריה ציון