הביוגרפיה של סטיב ג'ובס

עודכן ב: 21 ספט 2019

"ההיפי שהפך למיליארדר" "אחד מהמשווקים הגאונים שידעה האנושות" "איש חזון ששינה את העולם של כולנו"

הוא נולד בארה"ב של שנות ה50 לסטודנטית אירופאית ולמרצה ממוצא סורי הוריו הביולוגיים לא היו נשואים והחליטו למסור אותו לאימוץ כתינוק בן כמה חודשים נמסר לזוג חסר השכלה ממעמד הביניים שהתחייבו לשלוח אותו לקולג' כשיגדל.

מגיל צעיר התעניין במכניקה כשהיה עוזר לאביו לעבוד במוסך שלהם בגיל 18 נרשם לקולג' ולא ראה לנכון לבזבז את החסכונות של הוריו כי גם ככה השיעורים לא עניינו אותו ולא היה לו מושג מה הוא רוצה בחיים הוא החליט לטוס להודו לתקופה ארוכה ולהתנתק מהחיים המערביים

בגיל 20 חזר מהודו כהיפי סטלן ונפגש עם חבר ילדות חנון מהשכונה שהראה לו מן מחשב ביתי שהצליח לבנות עם מקלדת ומסך (עד לאותה התקופה המחשבים היו מכונות גדולות במפעלים ובארגונים)

הוא הבין את הפוטנציאל והציע שייצרו כמה יחידות ויתחילו למכור אותם. הם הבינו שעליהם לפתוח חברה והם החליטו לקרוא לה בשם 'תפוח' (Apple - הם צחקו על זה שהוא עבר לדיאטה של פירות בלבד) בשנה הראשונה מכרו עשרות יחידות לחובבי מחשבים בלבד (חנונים).

כשהיה בן 22 הם שיווקו גרסה חדשה של המחשב לכל בית באמריקה ובגיל 24 החברה הוציאה לשוק מחשב עם ממשק גרפי ידידותי ועכבר לשליטה נוחה.

החברה המשיכה לגדול והוא החליט לגייס לחברה מנכ"ל מנוסה הוא פנה לנשיא חברת פפסי ושאל "אתה רוצה להמשיך למכור מים עם סוכר לשארית חייך או שאתה רוצה להצטרף אליי ולשנות את העולם?"

בגיל 28 הוא היה אחראי על פיתוח מחשב אישי מהפכני בשם 'מקינטוש' שנחל הצלחה מסחררת בהתחלה ולאט לאט קצב המכירות ירד. ובגיל 30 המנכ"ל החדש החליט לדחוף אותו החוצה מקבלת החלטות בחברה באופן מוחלט ובגיבוי של הדריקטוריון.

הוא חזר לבית של ההורים שלו עם 100 מיליון דולר בבנק, הרוס ומדוכא. הוא הסתגר בחדר שלו במשך מספר חודשים ולא דיבר עם אף אחד.

כמה חודשים לאחר מכן הוא רכש חברה לעיצוב גרפי, שלימים הפכה ל'פיקסאר' סטודיו לסרטי אנימציה הגדול בעולם שהוציאו לקולנוע את "צעצוע של סיפור" - שנרכשה ע"י 'דיסני' בכמה מיליארדים בהמשך.

בנוסף הוא הקים חברת מחשבים חדשה בשם NeXT שפיתחה מחשבים מתקדמים למחקר, כי הוא הבין שהוא אוהב את מה שהוא עושה והגיע הזמן להמשיך הלאה.

כשהיה בן 40 Apple עמדה על סף פשיטת רגל ורכשה את NeXT והדריקטוריון ביקשו ממנו לחזור ולנהל את החברה - הוא הסכים בתנאי שתינתן לו שליטה מלאה ללא הפרעות מצדם. במהלך עסקי חכם שיתף פעולה עם היריב שלו ביל גייטס שעמד בפני חקירה על היותו מונופול בתחום התוכנה והצליחו להרים את החברה מהקרשים.

מאז בהכוונתו ובניהולו החברה השיקה את מחשב הiMac (ה-i בגלל המערכת המתקדמת שתמכה באינטרנט), את הiPod וה-iTunes (לכל ילד יהיו 1000 שירים בכיס), את הiPhone (הסמארטפון הראשון שיהיה פשוט וקל) ואת הiPad (רעיון שהוא התחיל לתכנן כבר בשנות ה80 ולא יצא).

בגיל 56 עזב את ניהול החברה עקב הידרדרות במצב הבריאותי בעקבות ניתוח להסרת גידול בלבלב שעבר כמה שנים קודם לכן. ולאחר מספר חודשים הוא נפטר

זו הגרסה המקוצרת לסיפור חייו המדהים של סטיב ג'ובס, האיש ששינה את תעשיית המחשבים, הקולנוע, המוזיקה והטלפונים.. ובקיצור את העולם.

הביוגרפיה של סטיב ג'ובס

יזמים מנצחים – החברים החדשים שלך לחיים מועילים יותר

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לקהילת יזמים מנצחים,

שבה אנו מנהלים דיונים, מחברים בין אנשים, יזמים ובעלי עסקים

ומקיימים מפגשים וירטואליים וסדנאות להתפתחות אישית ועסקים.


בפייסבוק יש לנו כבר קרוב ל-6,000 עוקבים ואנו פעילים גם בקבוצת וואטסאפ

שמשמשת כחממה לצמיחה הדדית, שיתופית ומפרגנת!

פשוט השאירו לנו פרטים בטופס או במייל

ונצרף אתכם בשמחה לקהילה המדהימה שלנו.


רוצים לתרום ערך לחברי הקהילה?

מוזמנים לפנות אלינו גם בנושא זה

אמיר נריה ציון

יזמים מנצחים

לחלום, להעז, לנצח!

פנו אלינו והצטרפו לקהילה!

  • YouTube - יזמים מנצחים
  • Facebook - יזמים מנצחים

בעת שליחת אימייל, הנכם מאשרים את תנאי השימוש

התכנים המתפרסמים באתרנו הינם בגדר "המלצה בלבד" וכי אין לראות בתכנים, תחליף לייעוץ עם גורם מוסמך.

התכנים באתר הינם באחריות הגולשים בלבד!

יזמים מנצחים 2018-2020 ©

לחלום, להעז, לנצח!

הבלוג מנוהל על ידי אמיר נריה ציון